Rodzina kamer termowizyjnych FLIR rozszerza się o kolejny modelBogata już rodzina FLIR rozszerza się o nowy model kamer termowizyjnych. Producent wyraźnie idzie w stronę ułatwienia precyzyjnej diagnostyki niezależnie od oświetlenia.

Jakość przekazywanego obrazu ma szczególne znaczenie w kontekście cech, jakie powinny charakteryzować dobre kamery termowizyjne. Specjaliści używają ich często w specyficznych warunkach – szczególnie w kontekście oświetlenia. Niewielkie nasłonecznienie lub jego brak sprawia, że nie tylko diagnostyka może być obarczona błędem. Problem pojawia się również w zakresie samego użytkowania. Realizacja pomiarów ma być dziś szybka, bezproblemowa i intuicyjna, a sam odczyt – wyraźny, dokładny i z możliwością szybkiego transferu do wybranego urządzenia.

FLIR T840, czyli zaawansowanie klasy premium

W tym kierunku – jak największego komfortu użytkownika – FLIR idzie wraz z nowym modelem T840. To kamera termowizyjna o zaawansowanej technologii, na którą składa się m.in. jaśniejszy wyświetlacz oraz zintegrowany wizjer ułatwiający diagnostykę.

FLIR znacząco rozszerzył ekran LCD – dotykowy, duży i bardzo przyjazny użytkownikowi. Generowany obraz pochodzi z kamery o rozdzielczości 464 x 348, którą producent wyposażył w technologię FLIR Vision Processing. Wykorzystuje ona nie tylko standardowe technologie analizy obrazu. Nowe kamery termowizyjne FLIR zapewniają podwyższoną precyzję wykorzystując filtrujące algorytmy odpowiedzialne m.in. za redukcję szumów. Dane przekazywane są za pomocą bezprzewodowego przesyłu danych do aplikacji FLIR; producent wdrożył też systemy tzw. szybkiego raportu – generowania danych w trybie rzeczywistym wraz z zestawem danych.

Praca z dużej odległości

FLIR, tworząc nowy model kamery termowizyjnej spełnia też założenia specjalistów, którzy oczekują pomiarów z dalszej odległości. 6-stopniowy obiektyw pozwala na rejestrację wyników temperatury również z odległej perspektywy. Dodatkowo wdrożone zostały mechanizmy optymalizacji obrazu. Ostrość ustawiana jest automatycznie. Robotyzacja idzie w parze z podwyższeniem komfortu codziennej pracy. Dzięki skondensowanej konstrukcji, kamera termowizyjna FLIR T840 sprawdza się zarówno podczas diagnostyki miejsc o ograniczonej dostępności jak i pracach długotrwałych.

Marka FLIR – renoma i precyzja

FLIR to amerykańska marka specjalizująca się w systemach termowizyjnych i innych typach kamer. Na rynku budowlanym i geodezyjnym doceniana jest ze względu na szczelność zabezpieczeń oraz łatwość obsługi. Model T840 dołącza do szerokiego zestawienia kamer dostępnych w sprzedaży internetowej. Cechą charakterystyczną wszystkich produktów jest szerokie zestawienie cen, które powoduje, że kamery termowizyjne dobrać można do indywidualnych potrzeb.

Zobacz jakie mamy kamery termowizyjne w naszej ofercie sklepu. Kamera termowizyjna: https://infopomiar.pl/sklep/k349,wykrywacze-lokalizatory-kamery-termowizyjne.html

Kamera termowizyjna do zobaczenia w naszych sklepach Gdynia, Poznań, Radom, Warszawa.