Kamery termowizyjne FLIR z nowym oprogramowaniem


Zwiększenie funkcji pomiarowych, dodatkowe opcje tworzenia formuł oraz specjalne termograficzne wzory analityczne – to zalety nowego oprogramowania stosowanego w kamerach termowizyjnych. FLIR, jeden z głównych producentów w tej branży, stawia na zaawansowane metody szybkiego przetwarzania danych. 

Thermal Studio to nowy format opracowanego przez FLIR oprogramowania do analizy obrazów termicznych i automatycznego tworzenia raportów. System dopracowano pod kątem zarządzania dużą bazą wygenerowanych materiałów. Kluczem jest tu szybkość pracy: obróbka dużej partii zdjęć  lub filmów ma być jeszcze bardziej zautomatyzowana. Wystarcza to tego kilka kliknięć. Dotyczy to również pracy urządzenia w specyficznych warunkach. Nowe kamery termowizyjne FLIR zachowają swoje zaawansowane możliwości przetwarzania również w warunkach wysokiej czułości obrazu. Przekłada się to szersze możliwości praktycznego użytkowania. Kamery termowizyjne FLIR precyzyjnie przeanalizują i oznaczą miejsca wycieków jak i sprawdzą się w wysokich temperaturach z założenia ograniczających możliwość wygenerowania precyzyjnego pomiaru. W tym kontekście ciekawą opcją jest możliwość tworzenia specjalistycznych raportów. Nawet ponad stustronnicowe materiały kamery termowizyjne FLIR wygenerują na podstawie danych w czasie ok. minuty. 

Inne nowości w ofercie FLIR

Niemiecki producent, od lat uznawany za jednego z najlepszych w branży materiałów do termowizji, stopniowo zapewnia coraz większe możliwości oferowanego sprzętu. Nowością wprowadzoną zimą są kamery termowizyjne T840 o podwyższonej rozdzielczości – z jaśniejszym wyświetlaczem oraz wbudowanym wizjerem umożliwiającym w diagnozowaniu niesprawnych elementów niezależnie od jakości oświetlenia. Ciekawym zabiegiem stosowanym przez FLIR jest technologia Vision Processing zawierająca m.in. własne, opatentowane algorytmy filtrowania umożliwiające podwyższoną dokładność pomiarów. FLIR konsekwentnie dba o to, by kamery termowizyjne tej marki charakteryzowały się stopniowo obniżaną redukcją szumów. W przypadku wypuszczonego na rynek modelu T840 to zmiana wskaźników aż o połowę skali. 

Skanowanie z dalekiej odległości

Wyraźnym trendem zauważalnym w linii FLIR jest dążenie do precyzyjnego pomiaru również przy zachowaniu dużych odległości. Umożliwiają to np. opcjonalne obiektywy 6-stopniowe oraz stosowane funkcje optymalizacji obrazu czy laserowego ustawiania ostrości. W ten sposób, wykorzystując kamerę termowizyjną FLIR łatwiej odnaleźć newralgiczny problem w sytuacji, gdy dany obiekt znajduje się w oddali lub na sporej wysokości. Łatwość obsługi idzie tu w parze z ergonomią. FLIR – we wszystkich modelach; zarówno nowych jak i starszych – dba o konstrukcję przyjazną użytkownikowi.

Infopomiar, jako dystrybutor marki FLIR zapewnia szerokie zestawienie kamer o pełnej skali cenowej. Oferta obejmuje zarówno modele poniżej 3 tys. zł netto – np. kamery termowizyjne C2 czy C3 – jak i zaawansowane modele z linii E4-E8.