Bosch GLM 500 – technologia, która imponuje intuicyjnością

Marka Bosch od lat kojarzona jest powszechnie z wysoką jakością w kontekście użyteczności produktów. Dalmierz laserowy GLM 500 pokazuje doskonale, jak tę funkcjonalność połączyć z tym, czego branża potrzebuje obecnie najbardziej – zaawansowaną elektroniką. 

Bosch GLM 500 przypomina bowiem naszpikowaną opcjami maszynę, która proces samego pomiaru łączy z analityką, doradztwem i różnorodnością formatów komunikacji z operatorem. Wystarczy bowiem spojrzeć na ilość możliwości, jaką Bosch skrył w niepozornym urządzeniu. W swoisty sposób producent zaprzecza teorii mówiącej o tym, że narzędzia muszą być ukierunkowane na jedno specyficzne działanie, bo przy szerszej użyteczności tracą na jakości. W przypadku Bosch GLM 500 jest inaczej – łącząc kilka funkcji utrzymuje on wysoki poziom każdego schematu działania. 

Największe zalety Bosch GLM 500

Nie sposób nie zwrócić uwagi na to, jak wygodne jest używanie akurat tego modelu dalmierza. Analiza danych odbywa się po tym, jak trafiają one na podświetlony kolorowy wyświetlacz, w którym Bosch użył technologii flip screen. Graficzny interfejs wspomagany efektownością animacji graficznej sprawia, że obsługa jest nie tylko uproszczona do minimum, ale i – bądźmy szczerzy – intrygująca. W ten sposób dalmierz Bosch wprowadza obsługę urządzenia na nowy poziom. 

Należy jednak pamiętać o tym, że np. w porównaniu do GLM 50c, model 500 nie posiada technologii bluetooth, co z pewnością stanowi niewielkie ograniczenie. 

Mierzenie za pomocą GLM 500

Już na pierwszy rzut oka widać, jak bardzo Bosch zadbał o to, by użytkownik miał poczucie pełnej kontroli nad sferą pomiarów. GLM 500 zapewnia ich różnorodność: od długości przez powierzchnię, objętość kąt czy różne układy wartości. Wbudowany czujnik pochylenia dwuosiowego przekłada się na dokładność pomiarów, a funkcjonowanie w oparciu o system ikon na czytelnym wyświetlaczu sprzyja płynności pracy. 

Niewątpliwą zaletą charakteryzującą dalmierze Bosch 500 GL jest poręczność, wygoda użytkowania. Samo urządzenie jest wyraźnie mniejsze i lżejsze w porównaniu np. do modelu GLM 100. Lekkość pozwala na łatwy transport; elastyczny materiał z jakiego wykonane są ścianki obudowy jest trwały, ale zaskakująco mocny – właściciel czuje pewność, że dalmierz jest odpowiednio zabezpieczony na wypadek np. uderzenia czy upadku. 

Specyfikacja, która musi zrobić wrażenie

Zakres pomiarowy od 0,05 do 50 m, kilka różnych jednostek do obliczeń, dokładność wyników na poziomie 1,5 mm, a jednocześnie pamięć do 20 punktów, odporność na kurz czy wilgoć i imponująca żywotność energetyczna – ilość zalet modelu GLM 500 jest niepodważalna. 

Gdzie sprawdzi się dalmierz laserowy Bosch? 

Model GLM 500 to laserowa wielofunkcyjność – od pomiarów odległości przez wysokość oraz nachylenie. Doskonały zasięg roboczy na poziomie 50m pozwala na swobodne użytkowanie w utrudnionych warunkach. Technologia, jaką Bosch zastosował wobec ogólnego oprogramowania zadziwia funkcjonalnością i możliwościami. Funkcja pamięci zapewnia zapis do 20 pomiarów. Wszystkie te cechy sprawiają, że GLM 500 idealnie wpisuje się w ogólne potrzeby geodetów, inżynierów zajmujących się kontrolą jakości czy osób odpowiedzialnych za np. analizę zużycia poszczególnych materiałów. Możliwość wykonania ich w trudno dostępnych miejscach – wykorzystując do tego smartfon lub tablet – pozwala na nieograniczone wręcz zastosowanie urządzenia pod kątem np. tworzenia dokumentacji. 

Kup GLM 500 w sklepie infopomiar.pl